Ktoré vône podporujú psychické uvoľnenie? Navoňajte nimi bielizeň

Esenciálne oleje predstavujú extrakty a výťažky z rastlín, kvetov, púčikov, listov či kôry stromov, ktoré sa získavajú prevažne destiláciou a prinášajú koncentrovaný zdroj aromatických látok. Tie sú plné prospešných zložiek a pôsobia aj na emócie a psychiku prostredníctvom nádherných prírodných vôní. Esenciálne oleje sa vo veľkom používajú v aromaterapii a rovnako aj na vôňu pri výrobe prírodnej kozmetiky, konvenčnej kozmetiky alebo čistiacich prípravkov či prípravkov na pranie. Kým vo väčšine konvenčnej drogérie sa používajú umelé, syntetické vône a parfumy, existujú výrobky, ktoré uprednostnili skôr prírodné esenciálne oleje.

parfém na praní

Vône na podporu relaxu

Poďme sa však pozrieť na to, ktoré konkrétne esenciálne oleje podporujú psychické uvoľnenie, upokojujú nervový systém či pôsobia na prehĺbenie relaxu. Ako prvú spomeňme obľúbenú levanduľu, ktorá sa u nás na Slovensku zaraďujem medzi tie najpopulárnejšie vône. Nielen, že sa tradične levanduľa používala ako vôňa do skrine na odháňanie nepríjemného hmyzu, ale časom sa vyvinula na dôležitú vonnú zložku, ktorá sa objavuje v rôznych voňavých produktoch a prípravkoch. Ďalšou upokojujúcou bylinkou je aj medovka, a to nielen ako príjemný čaj, no aj aróma v oleji. Príjemne a uvoľňujúco pôsobia aj vône ako ylang-ylang alebo vanilka.

sprej

Ako dostať tieto vône na bielizeň?

No a dostávame sa k odpovedi na otázku, ako dostať tieto uvoľňujúce vône na svoju bielizeň, ideálne tak, aby na nej vydržali dlho a mohli mať na nás uvoľňujúci a príjemný účinok po niekoľko dlhých dní? Jednoducho! Stačí si zadovážiť olejové parfémy do prania od značky Essentia, ktoré podobné vône obsahujú. Sú vyrobené z prírodných esenciálnych olejov a dokážu vydržať na bielizni naozaj veľmi dlho vďaka špeciálnej technológii a vysokej koncentrácii vône. Navyše, je si naozaj s čoho vyberať a voňavé pranie prinesie nielen uvoľnenie, ale aj radosť z krásnej vône.

Podobné príspevky