Mobilný domček zaujímavá alternatíva

Chceli by ste si splniť sen o vlastnej chatke alebo rozmýšľate o vlastnom bývaní ? Skúste sa poobzerať po mobilnom domčeku alebo mobilnej chatke. Je to zaujímavá alternatíva, ak snívate o vlastnom bývaní a máte napríklad pozemok, ktorý nie je klasifikovaný ako stavebný pozemok. Alebo máte záhradku a chcete mať na nej víkendovú chatku.

Mobilný dom

Mobilné domy sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov a sú zateplené, preto sú skvelou alternatívou ku klasickému domu alebo bytu. Mobilné chatky sú na nerozoznanie od bežných chatiek. Vyrábajú sa z dreva alebo kvalitného plastu. Chatky sú aj po väčšinou zateplené a preto sú vhodné na celoročné bývanie. Mobilné domy sú zasa postavené z plechu alebo plastu a skôr pripomínajú karavan.

Jednou z najväčších výhod mobilných domov alebo chát je to, že na ne netreba stavebné povolenie. Nejedná sa o nehnuteľnosť, pretože mobilne domy nemajú popisné čísla. Ďalšou výhodou mobilného domu je jeho energetická úspornosť hlavne kvôli jeho rozmerom a zatepleniu. Domčeky sú aj ekonomický dostupné riešenie v dnešnej dobe stále drahších nehnuteľnosti. Na mobilné domčeky síce banky neposkytujú hypotéku, ale je možné na mobilné domy požiadať o americkú hypotéku alebo bezúčelovú pôžičku. Ďalšou výhodou mobilných domov je ich veľký výber a tiež možnosť spájať viac mobilných domov napríklad do tvaru L alebo U. A neposlednou výhodou je taktiež to, že hneď po dovezení mobilného domu je možne v ňom bývať a taktiež tým, že nemá pevnú základovú dosku je možné ho premiestniť kdekoľvek.

Kontajnerový dom

Firma euro-mobilné domy je overeným predajcom mobilných domov a ponúka až 80 typov mobilných domov a chát a je členom asociácie predajcov mobilných domov. V sekcií naše referencie Euro-mobilnedomy.sk nájdete fotky zrealizovaných projektov, ktorými sa môžete inšpirovať a splniť si tak sen o vlastnej chatke alebo domčeku.

Podobné príspevky