Tipy na výlety v okolí Piešťan

Tipy na výlety v okolí Piešťan sú skutočne bohaté a rozmanité. Pre milovníkov histórie je toto prostredie obzvlášť atraktívne. Okrem množstva archeologických lokalít ako Veľkomoravské hradisko Ducové-Kostolec či Bojná Valy, kde môžete obdivovať rekonštrukcie slovanských obydlí, je tu aj niekoľko zachovalých hradov. Tieto stavby slúžili na obranu hraníc Uhorska a chránili obchodné trasy vedúce cez Považie.

Aj keď sú dnes väčšinou len v ruínach, ich pôvodný majestát je stále cítiť a stoja za to ich navštíviť. Medzi najznámejšie patria hrad Tematín, Čachtický hrad, Beckov, Topoľčianky, Ostrý Kameň a Oponický hrad. Ak túžite poznávať históriu týchto hradov v čase ich najväčšej slávy, mali by ste navštíviť Park miniatúr v Podolí, kde nájdete detailné modely hradov z celej krajiny.

Pri návšteve Oponíc si nezabudnite pozrieť Aponiovskú historickú knižnicu v kaštieli Chateau Apponyi, ktorý slúži aj ako luxusný hotel. Pre milovníkov prírody odporúčame nenáročný výstup na vrch Skalka nad obcou Hubina alebo prechádzku jaskyňou Čertova pec s najstarším osídlením na Slovensku v blízkosti Radošinej. Severne od Piešťan sa nachádza jedinečná Haluzická tiesňava s bujnou vegetáciou, čo dodáva pocit pralesa.

V okolí Piešťan sa nachádza zaujímavé Múzeum socializmu a studenej vojny, ktoré sa skrýva 7 metrov pod zemou v blízkych Alekšincoch. Ďalším historickým miestom je Mohyla v Očkove, ktorá vás prenesie do minulosti s pútavými a niekedy aj desivými príbehmi.

Odporúčame viacero atrakcií, ktoré sa dajú navštíviť počas jedného celodenného výletu z Piešťan. Medzi naše tipy patrí:

– Výlet na Šikmú vežu vo Vrbovom cez Krakovany-Stráže s návštevou Parku miniatúr v Podolí.

– Prehliadka Čachtického múzea a Čachtického hradu.

– Návšteva Veľkomoravského dvorca v Ducovom a hradu Tematín.

– Cesta do Nitry so zastávkou na Zobore.

hotel

Ak by ste hľadali „wellness pobyty Piešťany„, tento hotel by ste určite objavili. Hotel Park je ideálnym príkladom pohodlia a luxusu, ktoré sú charakteristické pre túto nádhernú destináciu.

Zaujímavosťami v Piešťanoch sú teplé jazierka s termálnou vodou a korytnačkami v kúpeľnom parku. Symbolom miesta sú pávy, ktorých krásu môžete obdivovať v kúpeľnom parku. Okrem toho, v roku 1914 tu bolo otvorené prvé golfové ihrisko na Slovensku. Bicykel je hlavným dopravným prostriedkom obyvateľov v rámci mesta.

História Piešťan siaha až do roku 1113, ale územie bolo osídlené už skôr. Kúpele Piešťany sú úzko späté s rozvojom kúpeľníctva od 16. storočia, keď vznikla osada Teplice okolo liečivých prameňov.

Prvé písomné zmienky o liečivých vodách v Piešťanoch sú zaznamenané v roku 1549. Postupne v 18. storočí vznikli prvé kúpeľné domy a oficiálna prevádzka kúpeľov sa spustila až v roku 1830. Rodina Winterovcov, ktorá vlastnila kúpele, má zásluhu na ich celosvetovej popularite.

Mesto Piešťany počas histórie prešlo viacerými názvami, ako napríklad Pescan, Piesthen, Pöstény, Teplicz alebo Piestyan, až sa konečne ustálil názov Piešťany od roku 1920.

V súvislosti s dopravou vedie priamo do mesta diaľnica z Bratislavy a zo Žiliny. Okrem toho sú k dispozícii autobusy, vlaky a medzinárodné letisko, ktoré leží približne 5 km od mesta a prevádzkuje charterové lety do Turecka a Egypta.

V meste sa môžete prepravovať pomocou MHD, miestnych taxislužieb alebo bicyklov, ktoré sú obľúbeným dopravným prostriedkom obyvateľov. Parkovacie možnosti sú dostatočné, hoci väčšina parkovísk je spoplatnená, a to aj počas sviatkov a víkendov. V blízkosti centra mesta sú vyznačené parkovacie miesta a úhrada parkovného je možná aj elektronicky.

Turisticko-informačná kancelária je k dispozícii počas celej turistickej sezóny sedem dní v týždni, s ústredím na adrese Pribinova 2, 921 01 Piešťany.

Podobné príspevky