Raňajky základ dňa

Občas nestíhate , alebo neraňajkujete vôbec. Mali by ste dať stop tomuto zlozvyku. Raňajky by mali naštartovať váš deň aby ste mali plno energie počas dňa. Čo by mali teda raňajkovať deti a dospelí ľudí ?

 ovoce a hrnec


·         Raňajky u detí

 

Mali by ste sa skôr zamerať na to aby ste dostali vašim deťom vápnik , vitamíny , železo na zdravý rast a vývin . Najčastejšie deti raňajkujú cereálie a mliekom , no ak im dáte vajíčka ktoré pripravíte na tisíc spôsobov , či nutelový chlebík nič stým nepokazíte. Na cestu do školy či na výlet im môžete pribaliť na desiatu sladkosť. U dospelých je to ale inak.

 


·         Raňajky u dospelých

 

Dospelí ľudia veľmi neraňajkujú. Je to hlavne z toho dôvodu že buď  nestíhajú alebo jednoducho im z rána nechutí a radšej ich vynechajú- jednoducho vynechajú. Musíte tomuto dať jasnú stopku. Dajú sa  veľmi ľahko vymyslieť ľahké a jednoduché raňajky ktoré pripravíte za pár minút. . Aj malé raňajky môžeme nazvať raňajkami . Ak neviete čo raňajkovať ponúkam vám zopár receptov na inšpiráciu.

palančinky s ovocem


v  Avokádo a vajíčka ? Jednoduchý recept ktorý sa oplatí vyskúšať . Stačí keď prekročíte avokádo , vytiahnete kôstku  , potom do neho vlejete surové vajcia , dochutíme koreninami a dáte zapiecť . VOLALA raňajky ako vyšitie.


v  Čučoriedkovo-zázvorový smoothie. Vďaka týmto raňajkám dostane vaše telo zmes bielkovín, tukov a sacharidov. Navyše posilníte imunitu a zrak. Stačí rozmixovať čučoriedky , zázvor a raňajky máte hotové.


v  Zdravé palacinky pre športovcov ? Prečo nie recept je úplne jednoduchý na prípravu. Stačí polievková lyžica proteínové ho prášku , mlieko , rozmixované banány, Tieto raňajky sú vhodné na bielkoviny , proteíny , vitamíny a vápnik.

Tento recept môžete podávať aj svojim deťom . Budete potrebovať ovsené vločky ktoré uvaríte s mliekom a nakoniec pridajte rozmixované banány.

Tak čo inšpiroval som aspoň trochu ? Ako som už spomínal raňajky sú základ dňa a príprava vám nezaberie viac ako 15 minút. Stačia jednoduché raňajky ktoré nakopnúť váš deň.