Únik tepla cez plastové okno

»        Dnešnej dobe má plastové okno pomerne každý. Majú dlhú životnosť ale nie sú nezničiteľne. Ak sa nebudeme o svoje okná starať môže nám ujsť teplo až niekoľko percent  teda odíde nám  aj časť  peňazí. Umývanie okien nepostačí na to aby ste zabránili úniku tepla, je potrebná úplná údržba či kontrola izolácie.
Najdôležitejšia časť okna je kovanie. Teda je dobré ak všetky časti tohto kovania premažete aby sa niektoré časti nehýbali a boli na tom istom mieste. Avšak nestačí ak premažete len jedno okno .
 modré okenice
Je potrebné aby ste premazali všetky okná vo svojej domácnosti. Nikdy neviete kedy teplo môže uniknúť. Ak teda premazávate jedno , venujte svojim čas aj ostatným , pripadne si to môžete dať do  predvianočné ho upratovania či do veľkého upratovania raz za týždeň.  Stačí ak okná premazávate raz za čas. Neuškodí aj kontrola celého okna. Zistite či okno nie je nijak inak usadene , pripadne či ešte niekde neunikla teplo.
 
»        Ak zvažujete výmenu starých okien za nové , spýtajte sa výrobcu aj na údržbu plastových okien. Pokiaľ si nebudete vedieť dať radi môžete sa obrátiť na technikov , ktorý vám okno nahodia a raz za čas sa postarajú aj o údržbu. Okno nie je síce lacná záležitosť ale ak vymeníte staré okno za nové budete mať pokoj na niekoľko rokov.
 bílé okno
Ø  Výhoda plastových okien
 
–          Udržujú teplo ( pravidelná údržba )
–          Majú dlhú životnosť
–          Ochrana voči škodcom
–          Stopercentne zabezpečenie
–          Jednoduchá montáž
–          Tvrdé pevne sklo
–          Ochrana pred hlukom
–          Servis
–          Iné vlažnosti
 
Tých výhod je naozaj dosť a práve preto sa plastové okná oplatia . U predajcu si ich môžete zakúpiť v rôznych veľkostiach. , druhú , farby , zloženia  či povrchu. Nechcem nikoho nabádať k tomu aby ste si plastové okná zakúpili , a možno poznáte iné okná s ktorými ste spokojný , no ak zamýšľať nad kupovať a montážou okien musíte si uvedomiť koľko financií chcete na to minút a čo všetko musí obsahovať vaše nové okno.