Matcha čaj a jeho účinky

Čajový prášok Matcha je vo svete často označovaný ako jedna zo super-potravín vďaka svojim účinkom a nutričným hodnotám. Už aj u nás sa teší stále väčšej popularite. Ešte ste o nej nepočuli? Radi vám ju predstavíme. Čaj Matcha je špeciálnym druhom zeleného čaju, takže spadá do kategórie klasických čajov z čajovníka. Tento prášok sa získava mletím čajovníkových lístkov, ktoré boli nejaký čas pred ich zberom chránené pred slnkom. Čaj Matcha má preto všetky účinky klasického zeleného čaju, avšak chuťovo je oveľa jemnejší a lahodnejší ako klasický zelený čaj.

matcha čaj

Komu vadí horkosť zeleného čaju či kávy, Matcha čaj bude pre neho tá správna voľba. A ešte k tomu si ho jednoducho a ľahko pripravíte. Dokonca ho môžete pripravovať na viaceré spôsoby. Stačí nasypať malú lyžičku prášku do pohára alebo šálky a zaliať horúcou vodou, ak máte radi klasiku. No pokojne ho môžete zaliať aj studenou vodou, ak sa vám nechce čakať, než sa vám čaj ochladí a hneď si ho po dúškoch vychutnávať. Môžete ho taktiež pripraviť s mliekom, na spôsob kávy s mliekom, a kto rád experimentuje a skúša nové chute, môže ho dokonca kombinovať s ovocným džúsom a vychutnať si ho napríklad v letných dňoch ako zdravý osviežujúci koktail, ktorý bude mať aj blahodárne účinky matcha čaje na váš organizmus.

čaj matcha

Pripomeňme si aspoň niekoľko hlavných účinkov, ktoré má čaj Matcha na organizmus: Pôsobí ako antioxidant – pomôže vám bojovať proti voľným radikálom. Zlepšuje koncentráciu a mozgovú činnosť – vďaka kofeinu a teinu, ale aj iným zložkám obsiahnutým v zelenom čaji, môžete zlepšiť koncentráciu pitím tohto nápoja, čo ocenia najmä študenti a pracujúci. Podporuje činnosť srdca – dlhodobá konzumácia zeleného čaju znižuje cholesterol v krvi a podporuje tak činnosť a funkciu srdca. Podporuje chudnutie – zelený čaj napomáha vášmu metabolizmu a tým pôsobí na znižovanie váhy.

Podobné príspevky